4.5/5 - (2 votes)

  Jeśli posiadasz firmę, która zajmuje się wykonywaniem wymagających prac zewnętrznych, z pewnością zastanawiasz się, na jaki sprzęt możesz postawić. Możesz szukać urządzenia, które pozwoli Ci na sprawne przewożenie długich ładunków, bezproblemowy transport ziemi, składowanie gruzu. Na szczęście okazuje się, że dzisiaj znalezienie odpowiednie wyposażenia dla firmy nie jest problemem – wystarczy, że postawić na pochodzące od renomowanych producentów wózki widłowe terenowe, aby znacznie usprawnić pracę w swojej firmie.

  Dlaczego terenowe wózki widłowe to dobry wybór?

  Wózki widłowe we Wrocławiu to obecnie szeroki wybór sprzętu, który może znacznie się między sobą różni. Modele terenowe przeznaczone są dla najbardziej wymagających przedsiębiorców szukających sprzętu odpowiedniego do trudnych zastosowań. Niewątpliwym atutem wózków tego typu jest to, że charakteryzują się one naprawdę dużym udźwigiem maksymalnym – kiedy porównamy go z tym, jaki posiadają wózki widłowe czołowe, to okaże się, że jest on znacznie większy. Podobnie jest, jeśli chodzi o wydajność – za pomocą tego typu sprzętu można z łatwością transportować ładunki, których waga dochodzi nawet do dziesięciu ton. Są to urządzenia uniwersalne oraz wielofunkcyjne – decydując się na zakup określonych dodatkowych elementów, można z łatwością dopasować je do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oczywiście wózki widłowe terenowe mają zdecydowanie więcej zalet – te, które wskazaliśmy są jednymi z najważniejszych. Nie można jednak zapominać o tym, że bardzo dobrze radzą sobie z poruszaniem się w trudnym terenie – możesz po nie sięgnąć nawet wtedy, kiedy tradycyjne wózki widłowe czołowe nie mogą być wykorzystane. Są to urządzenia, które sprawdzą się w przypadku terenu podmokłego, błotnistego, kamienistych dróg, a nawet stromych podjazdów. Zdecydowana większość wózków widłowych, jakie obecnie dostępne są na rynku posiada napęd na dwie osie – to właśnie dlatego bez problemu radzą sobie z pokonywaniem różnego rodzaju przeszkód. Wszystkie wózki widłowe terenowe wyposażone są w charakterystyczne opony – w zdecydowanej większości przypadków te z przodu są większe od tych, które zamontowane są z tyłu. Wszystkie wszystkie natomiast głębokie bieżniki. To również dzięki temu urządzenia te mogą bez problemu poruszać się w grząskim terenie – nie straszne im nawet błoto, a także piasek.

  Jakie parametry ma wózek widłowy terenowy?

  Dostępne obecnie wózki podnośnikowe terenowe zaliczane są do niezwykle wydajnych urządzeń. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nawet najlepsze opony z bieżnikiem na nic by się zdały, gdyby nie były one wyposażone w solidny, a jednocześnie wydajny napęd. To właśnie dzięki niemu każdy wózek widłowy terenowy może osiągać parametry na najwyższym poziomie. Chodzi oczywiście o wspomniany już udźwig, maksymalną wysokość, na jaką można podnosić różne towary, a także maksymalną prędkość, z jaką można poruszać się, korzystając z wózka.

  Jak wygląda podnoszenie za pomocą wózków terenowych?

  Mówiąc o terenowych wózkach widłowych, należy jasno wskazać, że wysokie podnoszenie nie jest ich domeną. W przypadku takich zadań zdecydowanie lepiej sprawdzają się podnośniki oraz klasyczne urządzenia magazynowe. Wszystko dlatego, że modele terenowe zostały skonstruowane z myślą przede wszystkim o bezproblemowym oraz sprawnym transportowaniu towarów. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystywać ich do podnoszenia – naprawdę dobrze radzą sobie z unoszeniem różnych materiałów na wysokość aż do 7 metrów. W efekcie wózki widłowe terenowe można wykorzystywać wówczas, gdy na przykład trzeba dostarczyć materiały budowlane na drugie czy trzecie piętro budynku.

  Jaki udźwig mają terenowe wózki widłowe?

  Wspomnieliśmy już, że cechą charakterystyczną tych urządzeń jest wysoki udźwig – decydując się na ich zastosowanie, możesz mieć pewność, że z łatwością będziesz transportować nawet takie ładunki, których waga dochodzi do 10 ton. To oznacza że zaplanowanie przewiezienia ciężkich i dużych towarów nie będzie stanowiło żadnego problemu.

  Udostępnij.

  Zostaw odpowiedź