4.5/5 - (2 votes)

  Wózek widłowy to profesjonalne urządzenie wykorzystywane w różnego rodzaju halach, hurtowniach, magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych. Pozwala na szybkie i bezproblemowe przenoszenie z miejsca na miejsce różnych przedmiotów, również tych, które są naprawdę ciężkie. Obecnie właściciele firm coraz częściej zadają pytanie dotyczące tego czy kupić czy wynająć wózek widłowy. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W efekcie każde sprawdzi się w innym przypadku. Zobaczmy co zyskamy, decydując się na wózek widłowy na wynajem, a kiedy lepszym rozwiązaniem jest kupno.

  Jakie jest zastosowanie wózków widłowych?

  Wózki widłowe to maszyny, dzięki którym firmy mogą funkcjonować sprawnie, a pracownicy nie są przeciążeni. Z ich pomocą można bez problemu zorganizować transport wewnętrzny różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe można spotkać w takich miejscach, jak:

  • hale logistyczne;
  • magazyny;
  • fabryki;
  • centra logistyczne;
  • sortownie;
  • sklepy wielkopowierzchniowe.

  Są one wykorzystywane również na otwartych przestrzeniach. Często wspomagają się nimi pracownicy na budowach. Nie brakuje firm, w których wykorzystuje się całą flotę wózków widłowych.

  Kiedy kupno wózka widłowego to dobry wybór?

  Jeśli w firmie wózek widłowy wykorzystywany jest codziennie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest decyzja o zakupie. Kupno wózka widłowego to wówczas gwarancja tego, że sprzęt będzie dostępny zawsze. W efekcie będzie można sięgnąć po niego w dowolnym momencie. Nie trzeba będzie czekać aż maszyna zostanie dostarczona przez zewnętrzną firmę oferującą wynajem. Niestety, takie rozwiązanie to zawsze naprawdę duży wydatek. Decydując się na zakup wózka widłowego, trzeba zarezerwować sobie niemałą sumę pieniędzy. Do tego dochodzą wydatki związane z okresowymi przeglądami czy wykupieniem ubezpieczenia.

  Kiedy wózek widłowy na wynajem sprawdzi się dobrze?

  Jeśli w firmie wózek widłowy potrzebny jest jedynie od czasu do czasu, zdecydowanie lepiej postawić na wynajem. Kupno wózka widłowego w takim przypadku jest nieopłacalne. Wydamy pieniądze, a sprzęt będzie głównie stał nieużywany. Wynajem to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają dość pieniędzy, aby wózek zakupić za gotówkę, a kredyt bankowy z jakiegoś powodu nie wchodzi w grę. UWAGA: koszty ponoszone w związku z wynajmem wózka mogą zostać wliczone do kosztów uzyskania przychodu. Wynajem wózków widłowych we Wrocławiu to bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

  Jak długi czas wynajmu wózka widłowego wchodzi w grę?

  Jeśli decydujemy się na wózek widłowy na wynajem, warto pamiętać, że w grę wchodzą dwie formy wynajmu. Można postawić na najem:

  • krótkoterminowy;
  • długoterminowy.

  Pierwsza opcja to rozwiązanie doraźne. Sprawdzi się wówczas, gdy wózek potrzebny jest nam nagle i na bardzo krótki czas. Na taki wynajem decydują się między innymi ci, którzy muszą uporać się ze zwiększoną dostawą towaru. Najem długoterminowy może trwać nawet wiele miesięcy. Takie rozwiązanie jest często dużo bardziej atrakcyjne cenowo, jeśli uwzględnimy cenę za miesiąc wynajmu. Wózek widłowy na wynajem długoterminowy sprawdzi się w przypadku firm, które potrzebują wózka na dłużej, a jednocześnie z jakiegoś powodu nie chcą decydować się na jego zakup. Decydując się na wynajem wózków widłowych we Wrocławiu, można liczyć na profesjonalną usługę stojącą na naprawdę wysokim poziomie.

  Czy operator wózka widłowego musi posiadać licencję?

  Decydując się na wprowadzenie do swojej firmy wózka widłowego, należy pamiętać, że jest to maszyna, którą kierować mogą wyłącznie wykwalifikowani pracownicy z licencją. Warto więc wcześniej zatroszczyć się również o zatrudnienie odpowiedniego personelu. Doświadczona wypożyczalnia wózków widłowych we Wrocławiu udzieli informacji w zakresie nie tylko oferowanego sprzętu, ale również kwalifikacji, które muszą posiadać operatorzy. Kupno czy wynajem wózka widłowego to pytanie, które zadawane jest naprawdę często. Okazuje się jednak, że udzielenie na nie jednoznacznej odpowiedzi jest bardzo trudne. W przypadku jednych firm lepszym rozwiązaniem jest bowiem zakup wózka, dla innych bardziej korzystny jest wynajem na określony czas. Przed podjęciem decyzji warto więc przeanalizować własne możliwości finansowe, a także zastanowić się nad oczekiwaniami.

  Udostępnij.
  Zostaw odpowiedź