4.6/5 - (5 votes)

  Wózki jezdniowe podnośnikowe popularnie zwane wózkami widłowymi znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i gospodarki. Wykorzystywane są między innymi w magazynach i halach. Z ich pomocą przenoszenie z miejsca na miejsce nawet naprawdę ciężkich przedmiotów nie stanowi problemów. Cieszą się one tak dużą popularnością, że na rynku dostępnych jest ich obecnie wiele rodzajów. Wybór wózka widłowego może więc okazać się zadaniem bardzo trudnym. Na jaki wózek postawić, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru?

  Jakie są rodzaje wózków widłowych?

  Wózki widłowe we Wrocławiu różnią się między sobą między innymi rodzajem napędu. Dlatego też na rynku dostępne są wózki widłowe z napędem elektrycznym, spalinowym bądź gazowym. Te pierwsze to wózki to urządzenia akumulatorowe. Z tym rodzajem wózków spotkamy się w magazynach i halach. Mimo że mogą one być wykorzystywane na zewnątrz, to jednak najczęściej wykorzystuje się wewnątrz hal i magazynów. A to dlatego, że w czasie ich pracy nie są emitowane spaliny. Przebywające w magazynach i halach osoby na pewno nie ulegną zatruciu. W spalinowych wózkach widłowych stosowane są silniki zasilane olejem napędowym. Emitują więc spaliny i dlatego mogą być używane tylko na zewnątrz. Także wózki gazowe nie mogą być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach.

  Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze wózka widłowego?

  Osoby, które zastanawiają się, jak wybrać wózek widłowy mogą brać pod uwagę bardzo różne kryteria. Wybierając wózki widłowe, na pewno należy uwzględnić miejsce wykonywania pracy. Do wykonywania prac wewnątrz budynków nie sprawdzą się wózki gazowe i spalinowe. Ponadto należy wziąć pod uwagę rodzaj prac, które będą wykonywane przy pomocy wózka widłowego. Bardzo ważnym kryterium, którym powinna kierować się każda osoba mająca w planach zakup wózka widłowego jest jego udźwig. Decydując się na własny wózek widłowy, należy pamiętać także o jego serwisowaniu i ewentualnych naprawach. Na rynku wózków widłowych nie brakuje firm, które oferują nie tylko ich sprzedaż. Naprawa wózków widłowych we Wrocławiu to dodatkowa usługa świadczona przez renomowanych sprzedawców. Osoby, które chcą kupić własny wózek widłowy nie mogą zapominać też o tym, że operator wózka widłowego musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Mimo że wszystkie rodzaje wózków widłowych są bardzo proste w obsłudze, nie mogą być używane przez każdą osobę, która jest zatrudniona w hali czy magazynie. Warto o tym pamiętać, mając w planach zakup bądź wynajem wózka widłowego dla swojej firmy.

  Co lepiej się opłaca – zakup czy wynajem wózka widłowego?

  Osoby, które planują zakup wózka widłowego mają do wyboru kilka różnych opcji. Zakup własnego wózka to tylko jedna z nich. Inna możliwość to jego wynajem. Zakup nowego wózka widłowego oznacza dla firmy duży wydatek. Nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji rozwiązaniem bardzo korzystnym jest wynajem. Wypożyczalnia wózków widłowych we Wrocławiu posiada na stanie wózki, których stan techniczny nie budzi żadnych wątpliwości. Na wynajem wózka widłowego warto zdecydować się także wtedy, gdy będzie on wykorzystywany tylko okazjonalnie.

  Jaki wózek widłowy wybrać – nowy czy używany?

  Osoby, które zastanawiają się, jaki wózek widłowy wybrać mają do wyboru zarówno wózki nowe, jak i używane. Używane wózki widłowe we Wrocławiu to wózki odznaczające się bardzo wysoką jakością. Każdy wózek widłowy używany zanim trafi do sprzedaży przechodzi bardzo staranny przegląd techniczny. Usuwane są ewentualne usterki i wymieniane zużyte części. Jeśli jest taka konieczność, wymienia się w wózkach opony. Na zakup używanego wózka widłowego decyduje się naprawdę bardzo wiele osób. Powodem, dla którego wózki widłowe używane sprzedają się tak dobrze jest ich niższa cena. Na używane wózki widłowe sprzedawcy udzielają gwarancji. Firmy, które dysponują dużym budżetem wybierają raczej nowe wózki widłowe. Mają one długi okres gwarancji. Z uwagi też na to, że jest to nowy sprzęt, może on służyć o wiele dłużej od wózka używanego. Podjęcie decyzji zakupowej nie jest łatwe. Zawsze powinna ją poprzedzać analiza możliwości finansowych firmy.

  Udostępnij.
  Zostaw odpowiedź