4.8/5 - (5 votes)

  Operatorzy wózków widłowych zaliczani są do specjalistów, którzy ciągle są poszukiwani. Mogą oni liczyć na naprawdę dobre wynagrodzenie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że kurs na wózek widłowy przyciąga osoby w różnym wieku i o różnym poziomie wykształcenia. Jego ukończenie daje umiejętności i wiedzę niezbędną do tego, aby prawidłowo obsługiwać wózek widłowy. Pozwala również na podjęcie pracy jako operator tego urządzenia. Jak wygląda kurs na operatora wózka widłowego? Na co należy się przygotować, decydując się na uczestnictwo w takim szkoleniu?

  Kto może zapisać się na kurs na wózek widłowy?

  Zanim powiemy jak wygląda kurs na wózek widłowy zaczniemy od tego, kto w ogóle może wziąć w nim udział. Nie jest on bowiem przeznaczony dla wszystkich. Podstawą jest wiek – do kursu może przystąpić wyłącznie osoba, która ukończyła osiemnaście lat. Niezbędne jest posiadanie orzeczenia lekarskiego, w którym jasno wskazano na brak przeciwwskazań do wykonywania pracy jako operator wózków widłowych. Jeśli chodzi o wykształcenie, to obowiązujące przepisy wymagają wykształcenia podstawowego. Wózki widłowe we Wrocławiu są dostępne dla osób, które ukończyły minimum szkołę podstawową. Wiele osób pyta o to, czy niezbędne jest prawo jazdy. Okazuje się, że jeśli zamierzamy poruszać się wózkiem w miejscu zamkniętym – na przykład magazynie – nie jest ono potrzebne. Wymagane jest jednak wówczas, gdy będziemy wyjeżdżać wózkiem na drogi publiczne.

  Jak wygląda kurs na wózek widłowy?

  Kurs na wózek widłowy prowadzony jest tak, aby jego uczestnicy mieli szanse na zdanie państwowego egzaminu. Szkolenie obejmuje trzydzieści pięć godzin zajęć. Aż dwadzieścia pięć z nich to część teoretyczna. Obejmuje ona zajęcia dotyczące między innymi:

  • budowy wózków widłowych;
  • zasad BHP, których należy przestrzegać, pracując na wózkach widłowych;
  • aktualnie obowiązujących przepisów.

  Pozostałe dziesięć godzin to część praktyczna. Kursanci uczą się prowadzenia wózka. Decydując się na kurs prowadzony przez dobrą firmę, można być pewnym, że zajęcia prowadzone są w sposób umożliwiający opanowanie wiedzy oraz umiejętności. Ukończenie kursu pozwala na przystąpienie do państwowego egzaminu.

  Jak wygląda egzamin na wózki widłowe?

  Kiedy kurs na operatora wózka widłowego mamy zaliczony, można przystąpić do egzaminu. Warto pamiętać, że stosowny wniosek składa się nie później niż trzy tygodnie przed egzaminem. Czas oczekiwania na termin może wynosić nawet miesiąc. W komisji egzaminacyjnej zasiada dwóch inspektorów UDT. Na egzamin należy stawić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Bez niego przystąpienie do egzaminu nie będzie możliwe. Kandydat na operatora wózków widłowych musi odpowiedzieć na pytania dotyczące zarówno kwestii ogólnych, jak i spraw technicznych.

  Dlaczego warto zrobić kurs na operatora wózka widłowego?

  Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Aby móc się na nim odnaleźć, należy wykazać się elastycznością i odpowiednimi kwalifikacjami. Zawodem, który nadal jest w cenie jest operator wózka widłowego. Są to maszyny, które wykorzystywane są w różnego rodzaju halach, magazynach, składach. Pozwalają na szybkie i bezproblemowe przenoszenie różnych rzeczy z miejsca na miejsce. Można więc przypuszczać, że pracy w zawodzie operatora wózka widłowego szybko nie zabraknie. Kurs na wózek widłowy to sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy na tych maszynach. Jego ukończenie to szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy. Warto bowiem pamiętać, że operatorzy wózków widłowych są naprawdę dobrze wynagradzani. Wózki widłowe we Wrocławiu i innych miastach są chętnie wykorzystywane. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że operator wózka widłowego to poszukiwany fachowiec. Może pracować w hurtowni, magazynie, sklepie wielkopowierzchniowym. Możliwości zatrudnienia dla osób posiadających uprawnienia operatora wózka widłowego jest naprawdę dużo. Jeśli więc chcemy zwiększyć swoje szanse na pracę, która dodatkowo jest naprawdę dobrze płatna, kurs na operatora wózka widłowego to naprawdę bardzo dobry wybór. Decydując się na kurs, warto pamiętać, aby wybrać ten organizowany przez doświadczoną firmę cieszącą się naprawdę dobrą opinią. To gwarancja kształcenia na wysokim poziomie, co przekłada się na szanse na pozytywny wynik egzaminu.

  Udostępnij.

  Zostaw odpowiedź